Info från lokal ansvarig

Jag har uppdaterat föreningens Google kalender så att den ska stämma fram till November. Jag har även lagt upp FB evenemang för föreningens spelkvällar för September och Oktober. Novembers FB evenemang kommer också upp inom en snar framtid. December kommer ut i kalender och via FB evenemang när styrelsen har tittat lite hur helgerna ligger där i förhållande till våra spelkvällar och hur vi tycker det påverkar spelkvällarna, men lokal är bokad året ut. Så för er som ligger längre fram i planeringen än vad som ligger ute i kalendern och så så kan ni anta att vi rullar på med varje tisdag och varannan torsdags året ut åtminstone och sannolikt även nästa år åtminstone fram tills årsmötet.

Sen så har jag fått mejl från studiefrämjandet om att Torsdag den 8e september så har det kommit in en betal bokning på Stora rummet så vi kommer att ha “Ante” (data salen) den torsdagen så risk för att det kan bli lite trångt. Jag har mejlat tillbaks och frågat om vi kan pysa ut i köks delen men inte fått något svar på det i skrivande stund.

Med vänliga hälsningar lokal ansvarig Björn Scheidmann.